Haberler

KOÜ Kültür Evi’nde Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Tarihi, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan, yaşam boyu eğitim anlayışı ile her yaştan insanları kadim sanatlarla buluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde gönül sohbetleri devam ediyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, dekanlar ve akademisyenlerin katılım gösterdiği gönül sohbetlerine konuk olan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Apak bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, gönül sohbetlerinin bu yılki ilk programını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Önümüzdeki hafta Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü. Bu kapsamda İslam Tarihi alanında önemli bir hocamız olan Prof. Dr. Adem Apak’ı konuk ediyoruz” dedi. Sohbette Prof. Dr. Adem Apak, Hz. Peygamberin gençlerle irtibatı, gençlere verdiği değer üzerine bir konuşma yaptı. Peygamber efendimizin islama davetine en çok gençlerin icabet ettiğini aktaran Prof. Dr. Apak, “O dönem gençlere çok önem verilmese de Peygamber Efendimiz gençlere her zaman önem vermiş, gençlerden her adımda, her alanda gerek savaşlarda gerekse islamın yayılmasında istifade etmiştir” ifadesinde bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen sohbet sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Prof. Dr. Adem Apak’a hoş sohbetleri ve doyurucu bilgiler için teşekkür etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors