Haberler

KOÜ’de 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KOÜTBAT) tarafından 4-5-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’nin açılışı bugün Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Her sene farklı bir konu başlığıyla düzenlenen kongrenin bu seneki konusu “Göz Hastalıkları” olurken, kongrenin açılışına KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, KOÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurşen Yüksel, akademisyenler ve çok sayıda tıp öğrencisi katıldı.

“Bilgi En Önemli Güçtür”

Kongrenin açılışında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, “Tüm öğrencilerin en az bir kulüpte aktif olarak yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu kongre sadece öğrenciler tarafından organize edildi. Burada edindiğiniz bilgiler ileride çocuklarınıza anlatacağınız çok güzel birer anıya dönüşecek. Bilgi en önemli güçtür. Çünkü teorik bilgiyi bir şekilde öğrenirsiniz. Edindiğiniz bilgiyi uygulama şansı yakalarsanız, bu bilgi sizde kalıcı olur. Sizler bu kongrede bilgiyi üretmek adına büyük adımlar attınız. Hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

KOÜTBAT Başkanları İremsu Aldemir ve Can Özügüzel ise kongrenin gelişim sürecine katkıda bulunan Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’a, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi’ne, kendilerini destekleyen sponsorlara ve tüm kongre ekibine teşekkür etti.

Kongrede Göz Hastalıkları Konuşuldu

Kongrenin ilk gününde KOÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurşen Yüksel “Genel Oftalmolojiye Giriş” konusunda, Çağın Göz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kürşat Çağın “Göz Hastalıklarında Acil Yaklaşım ve Keratokonüs” konusunda, Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Dilara Pirhan “Çocukluk Çağının Önlenebilir Göz Hastalıkları” hakkında, Göz Hastalıkları ve Göz Nörolojisi Uzmanı Prof. Dr. Pınar Aydın “O’dwyer Nörooftalmoloji” hakkında, İstanbul Okan Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Emrullah Taşındı “Lazer Teknolojileri Ve Göz” konusunda, Çağın Göz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Borazan “Videolarla Göz Cerrahisi” konusunda sunum yaparken farklı üniversitelerden gelen tıp öğrencileri ise göz hastalıkları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Kongrenin ikinci gününde ise KOÜ Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Karadenizli “Göz Enfeksiyonları” konusunda, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yetik “Prematürelik Retinopatisi ve Klinik Patent Alma” konusunda, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Evereklioğlu “Göz Kapağı Düşüklüğü” konusunda, KOÜ Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Şahin Alagöz ile Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Emrah Kaan Yaşar ise “Orbita Taban Kırıklıkları” konusunda sunum gerçekleştirecekler. Öğrenciler sunumların ardından Kocaeli Hayal Kahvesi’nde düzenlenecek eğlence ile kongrenin yorgunluğunu atacak.

7. KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Gölkay Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenecek programla sona erecek.


Haber: Senanur Türkücü (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors