Haberler

KOÜ'DE AIDS Farkındalık Haftası

KOÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından 2-6 Aralık HIV/AIDS Farkındalık Haftası kapsamında Üniversitemiz Sosyal Tesisler Alanında düzenlenen etkinliğe, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Prof. Dr. Sıla Akhan, Dr. Öğr. Üyesi Özlem GÜLER ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KOÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sıla Akhan, son yıllarda daha çok gençler görüldüğünü söyleyerek gençlerin farkındalığını arttırmak istediklerini dile getirerek, "İmmun Yetmezlik Virüsü (HIV) insanda savunma mekanizmasındaki hücreleri hedefliyor. Aslında korunabilir bir hastalık, önlemler alınırsa bulaşmaz fakat bulaştıysa da tedavisi mümkün, tedavi yöntemleri çok gelişti. Artık insan ömrünü kısaltan bir hastalık değil, kronik bir hastalık bu nedenle erken tanı çok önemli" dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, son zamanlarda gençlerde artış olduğunu dile getirerek, "farkındalık yaratmak ve bilgilendirmek amacıyla toplantılar, konferanslar düzenleyerek gençlerin görüşlerini ve fikirlerini de alarak onlarda bir değer oluşmasını sağlama çabasındayız." Dedi. HIV/AIDS Farkındalık Haftası kapsamında etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine son verdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors