Haberler

Hereke MYO, TSE Kalite Kampüsü'ne Teknik Gezi Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Gebze'deki Kalite Kampüsü'ne teknik gezi düzenledi.

Öğr. Gör. Cengiz Soykan ve Makine Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Öğüt koordinatörlüğünde Metalurji ile Makine Programında okuyan 22 öğrenciden oluşan gruba TSE tanıtım filmi izlettirilip kurumun misyonu ve vizyonu hakkında bilgiler verildi.

Gezide, Makine ve Tahribatsız Muayene Laboratuarlarında uzmanlar tarafından testlerin ne amaçla ve nasıl yapıldığı gösterilirken, Tahribatsız Muayene Test Merkezinde Gözle Muayene, Manyetik parçacıklı muayene, Sıvı penetrantla muayene, X-Ray cihazı karanlık odada filimli kaynak muayenesi, diğer Ultrasonik yüksek frekanslı ses dalgalarıyla muayene, Makine Laboratuvarları bünyesinde bulunan Kimyasal Analiz Laboratuvarı, Sertlik Laboratuvarı ve Mekanik Test Laboratuvarında bulunan bütün test yöntemleri (Spektral Analiz, XRF, Sertlik, Darbe-Çentik, Çekme, Basma ve Yorulma Testleri vb.) uygulama ile anlatıldı. Ayrıca yeni nesil test cihazları, standart test yöntemleri, deney numuneleri ve uygulamaları hazırlanması hakkında sunumlar yapıldı.

Gezi sonrasında TSE Marmara Grup Başkanı Ramazan Gümüştaş, Marmara Bölge Koordinatörü Hüseyin Taşan ve gezi boyunca ekibe refakat eden Halil Dalgıç'a teşekkür belgesi verildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors