Haberler

"Hayalimdeki Yansımalar" Kişisel Mücevher Sergisi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı Kordinatörü Öğr. Gör. Abdil Saraçoğlu'nun "Halimdeki Yansımalar" isimli Mücevher Sergisi, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleştirildi.

Sergiye Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. A. Poyraz Gürson, protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saraçoğlu sergi koleksiyonundaki parçaların tasarım ve üretim sürecinin yaklaşık 6 ay sürdüğünü, kendi koleksiyonundaki parçalarla beraber her birinin kişiye özel hazırladığını ve sergi bitiminde eserlerin sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Saraçoğlu, koleksiyon eserlerinin yapımında pırlanta kesim elmas, topaz, sitrin, akik, amatist, altın, platin ve gümüş gibi değerli malzemelerin yanında çini, ahşap ve sedef gibi organik malzemeler de kullandığını belirtirken Gölcük'ün sanatla anılan marka şehir olması yolunda sergisinin de olumlu katkıları olduğunu ifade etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors