Haberler

Yeni Poliklinik Binasında Temel Kazma Çalışmaları Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde her gün yüzlerce hastaya hizmet veren mevcut poliklinik binasındaki modern sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi amacıyla inşaatına başlanan yeni poliklinik binasının temel kazma çalışmaları devam ediyor.

Bilimsel çalışmaların yanı sıra hizmet alanında da bölgenin en başarılı sağlık merkezi olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yapılacak olan 4 katlı yeni poliklinik binasın en üst katında Avrupa çapında Gastroentroloji ve Eğitim Merkezi, 5000 m2'lik zemin katında ise İyi Hekim Uygulama Merkezi olacak. Mevcut polikliniklerin yerine yoğun bakım üniteleri genişletilip yeni yataklar açılacak. Bunun yanında Fizik Tedavi ve Psikiyatri bölümleri de mevcut poliklinikte hizmet verecek.

Kalkınma Bakanlığı'nın desteğiyle 2019 yılında hizmete sunulması planlanan yeni poliklinik binası, giriş katı otopark olmak üzere diğer 4 katı modern ve gelişmiş sağlık hizmeti sunacak. Önümüzdeki süreç içerisinde temel atma töreni yapılacak olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yeni Poliklinik Binası her türlü sağlık hizmeti bakımında Bölge Hastanesi olarak sorumluluk üstlenecek.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors