Haberler

KOÜ Türk Halk Müziği Korosu Çalışmalarını Sürdürüyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren, öğrenci ve üniversite personelinin üyesi olduğu Türk Halk Müziği Korosu, yeni dönem için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Koro Şefi İsmet Ünsal, koro çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu'na 2016 yılında bir grup arkadaşı ile başladıklarını kaydeden Ünsal, "Koro çalışmalarını sınırlandırmak istemedik bu yüzden hem personel hem de öğrencilerlerimizden oluşan ortalama 60-70 kişiden bir Halk Müziği Korosu yaptık. Çalışmalarımızı haftanın bir günü yapıyoruz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Saadettin Hülagü Hocama saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Onun nezareti altında biz bu temelleri attık. Bize her konuda yardımcı oldu." ifadelerini kullandı.

İsmet Ünsal, KOÜ Türk Halk Müziği Koro'sunun yapacağı konserler hakkında da bilgiler vererek, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi'nin konuğu olacağız.Orda bir Halk Müziği programı gerçekleştireceğiz. Daha önce Tekirdağ, Balıkesir, Bolu, Adapazarı gibi yerlere gittik ve buralarda çok konserler verdik. Bursa'dan döndükten sonra Kocaeli Üniversitesi Korosu olarak, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde büyük bir Halk Müziği konseri olacak. 3 Nisan'da ise Halk Oyunları ve Halk Müziği Konserimiz, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde olacak. Herkesi konserimize davet ediyorum."

Haber: Gizem Topsakal (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors