Haberler

Hobiyi İş Haline Getirmek Gerekiyor

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda, Kocaeli Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Dağ Rehberliği adlı bir etkinlik düzenlendi. Çok sayıda öğrencilerin katılım gösterdiği konferansta konuşmacı olarak Kadın Dağ Rehberi İsmet İnan yer aldı.

İsmet İnan bu yolculuğu nasıl seçtiğinden bahsederek, “İstanbul yaşamının çok stresli olması doğaya çıkma isteğini arttırdı. İş ile hobilerin birleştirildiğinde iş daha severek yapılabilir. Her meslekte gerekli olan yabancı dilin burada da önemli bir unsur olduğunu görüyoruz. İyi standartlarda bir rehber olmak için en az üç spor branşında bilgi sahibi olunması gerekiyor.” dedi.

Dağ rehberliği işinden maddi gelir elde etmek için iyi standartlarda bir eğitmen olunması gerektiğini kaydeden İnan, “Kaya Tırmanışı, Tur Kayağı ve Buz Tırmanışı yapmanız işinizde iyi yerlere geldiğinizin bir göstergesi olabilir. Bu hobiyi iş olarak düşündüğünüzde çok da kolay olmadığını ve yeri geldiğinde hayatınızın bile tehlikeye girdiğini fark ediyorsunuz. Gerçekten bu işe inancınız varsa bu gücü kendinizde görüyorsanız yapın derim.” ifadelerini kullandı.

Konferans öğrencilerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

Haber: Gizem Topsakal (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors