Haberler

Minik Üniversiteliler Sağlık Kontrolünden Geçti

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hem personelin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir yer olması hem de Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine uygulama alanı sunan Ihlamur Anaokulundaki 110 öğrenci sağlık kontrolünden geçti.

2-6 yaş aralığında 110 çocuğa hizmet veren anaokulunda minikler yaş gruplarına göre Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği müfredata göre eğitim görüyorlar. 11 ay boyunca hizmete açık olan anaokulunda isteyenlere halk oyunları, bale, İngilizce, drama, yüzme gibi dersler de veriliyor. Minikler burada öğrendiklerini ise yılsonunda düzenledikleri gösterilerde sergiliyorlar.

Anaokulu ezberci, pasif öğrenen bireyler yerine, bağımsız, yaratıcı, aktif öğrenen, engellerle mücadele edebilen, kendisi ve dünya ile barışık bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda da yıl boyunca üniversitemizin minik üyelerine yönelik çeşitli aktiviteler yapılıyor. Son olarak ise anaokulunda bulunan 110 öğrenciye "Sağlam Çocuk Muayenesi" yapıldı. Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr Selim Öncel, anaokulundaki öğrencileri tek tek muayene etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors