Haberler

Uluslararası Öğrenciler Türkçe Öğreniyor

2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretmek için kurulan Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOÜ DİLMER), Avrupa Birliği tarafından kabul edilen dil öğretimi kurallarına uygun olarak eğitimlerini sürdürüyor.

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Yeni Dönem Öğrenci Oryantasyonu" adlı etkinlik gerçekleştirildi. Öğrencilere Kocaeli Üniversitesi'nin akış ve işleyişi ile ilgili bilgi vermek amacıyla düzenlenen eğitime çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı. Etkinlikte konuşmacı olarak KOÜ DİLMER Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Özgür Uçum, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Öğrenciler Birimi Temsilcileri ve Kocaeli Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personelleri yer aldı.

7 Ayda Türkçe Garantisi
Program süresince katılımcılara Kocaeli Üniversitesi ve DİLMER Tanıtım videoları izletilerek bir yıl içerisinde DİLMER'de yapılacak ders ve etkinlikler hakkında bilgi verildi. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yabancı uyruklu öğrencileri misafir etmeye başladıklarını belirten Öğr. Gör. Özgür Uçum, "Öğrencilerimiz artık yeni bir renk ve yeni bir dil ile birlikte Türk kültürünü ve dilimizi öğrenmeye başladılar. Bizim için her yıl yeni bir başlangıç oluyor ve bizler bu başlangıçlarla farklı bireyleri tanıma fırsatı bulmaktan büyük keyif duyuyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin 7 aylık kısa bir süreçte de Türkçe'yi öğreneceklerini garanti ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber: Simge Karataş (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors