Haberler

Meksika'daki Heykel Yarışmasına KOÜ Damgası

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, Meksika'da düzenlenen 2. Uluslararası Sıkıştırılmış Saman Heykel Sempozyumu'nda ülkemizi ve üniversitemizi temsil etti.

Kanada, Fransa, Norveç, Peru, Meksika, Arjantin ve Hindistan'dan heykeltraşların katıldığı organizasyonda Dr. Konak, Türkiye'yi temsilen Mersin Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Şeref Erol ile birlikte Türk takımını oluşturdu.

Dr. Ceyhun Konak, UNESCO'nun Truva'yı dünya tarih mirasına almasının 20. yılı anısına ilan edilen 2018 Dünya Truva yılında, Meksika'nın Colima şehrindeki Truva Atı heykeli gerçekleştirirken heykel, Meksikalı sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

Eserlerini, Seramik Sempozyumunda Sergileyecek

Dr. Konak ayrıca, 10-13 Mayıs 2018 tarihlerinde 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında Değirmendere Sanat Evi'nde açacağı 3 Kıta/Continents Landart isimli kişisel sergisinde 3 ayrı kıtada ürettiği heykellerinin görsellerini sergileyecek. Bu sergide, sanatçının Meksika'da yapmış olduğu Truva Atı heykelinin görselleri de olacak.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye kendisine verdiği destekten ötürü teşekkür eden Dr. Konak, temmuz ayında bir başka heykel projesini de Fransa'da gerçekleştirecek. Heykel alanında Dünya çapında birçok etkinliğe katılan sanatçının bu alanda uluslararası 3 ödülü bulunuyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors