Haberler

KOÜ'de Kariyer Günleri

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda, Yıldızlar Yatırım Holding ve Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında "Kariyer Günleri" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Programda konuşmacı olarak Yıldızlar Yatırım Holding İnsan Kaynakları Müdürü Salih Kirazcılar ve Strateji Pazarlama Personeli Gökhan Avcı yer aldı. Programda öğrenciler açısından stajın önemi, iş görüşmesinde önemli noktalar, çalışma hayatı gibi pek çok noktada öğrencilere bilgi verildi.

Şirkete iş alımında mülakatlarda özgeçmişin hazırlanmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Kirazcılar, "Mülakatta ilk intiba önemlidir. Giyim kuşamınız, konuşma tarzınız, diksiyonunuz sizi bir adım öne çıkartabilir. Mülakatlarda iki seçenek uygulanıyor ilk sözlü mülakat daha sonra teknik bakım yeterliliğin denetlenmesi. İnsanın kariyer hayatı için kendisini her bakımdan geliştirmesi gerekiyor çünkü bu durum kişiye yaşam boyu bir avantaj sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. Etkinlik öğrencilerin sorularının yanıtlanması ve anı fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Haber: Cansu Sarı (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors