Haberler

Tofaş'tan KOÜ'ye Otomobil Desteği

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından 'Mesleki Eğitime Destek Programı' kapsamında üniversitemize 1 adet kesit Fiat Egea otomobil bağışlandı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Cumhuriyet Meydanı'nda bugün (17.05.2017) yapılan tören ile üniversitemizde mesleki eğitimde kullanılmak üzere kesit otomobil hibe edildi. Törene Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Fığlalı, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Özdemir, KOÜ Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, akademisyenler ve Tofaş yetkilileri ile Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi öğrencileri katıldı.

Dünya devleriyle yarışabilmek adına insan gücüne ihtiyaç olduğunu bunu da ülkemizde üniversitelerin sağlayacağını bu kapsamda da eğitim kurumlarına destek vermek üzere proje geliştirdiklerini belirten Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Karacar, "İlk etapta 57 adet araç hazırladık. Bunları Anadolu'nun dört bir tarafında ilgili bölümleri bulunan üniversitelere hibe ediyoruz. İlgili bölümlerde eğitim gören arkadaşlarımız bu aracı alsınlar incelesinler, söksünler tekrar taksınlar bu konuyu uygulayarak üniversitelerimizde verilen iyi eğitimin yanında uygulamaya da destek olmak. Hazır güç olarak sektöre katılsınlar.

Genel Sekter Dr. Akbulut ise, üniversitemize yaptığı katkıdan dolayı Tofaş'a teşekkür ediyorum. Otomotiv, Türkiye için gerçekten stratejik sektörlerden bir tanesi otomotiv de de Doğu Marmara bölgesi ve özellikle Kocaeli, Sakarya, Bursa üçgeni otomotivin merkezi durumunda. Bu manada insan kaynağı yetiştiren Kocaeli Üniversitesi gibi üniversitelere de Tofaş'ın yaptığı bu katkı çok anlamlı. Türkiye'nin geleceğine yapılan bir yatırım. Sayın Karacar'a ve Tofaş yetkililerine bizlere verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut, Dış İlişkiler Direktörü Karacar'a verdikleri destek nedeniyle teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Tören sonrasında ise araçta incelemelerde bulundular.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors