Haberler

Halk Oyunları Ekipleri ve THM Korosu Çalışmalarına Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde gerçekleştirilen kurslar ile üniversitemiz gençlerinin ülkemizin kültürel değerleriyle buluşturulması amaçlanıyor.

Bu kapsamda Erzurum yöresi ve Aydın yöresi halk oyunları yanı sıra akademik ve idari personelimizin de yer aldığı Türk Halk Müziği korosu çalışmalarına devam ediyor.

Erzurum yöresi halk oyunları çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Sertip Cengiz tarafından veriliyor. Eğitimler Salı ve Perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında Sosyal Tesisler Kardelen toplantı salonunda yapılıyor. Aydın yöresi Zeybek halk oyunu ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Azmi Yurtkulu tarafından Pazartesi ve Çarşamba günleri 16.00-18.00 saatleri arasında veriliyor.

Öğrenciler yanı sıra akademik ve idari personelin de yer aldığı Türk Halk Müziği korosu çalışmalarını Şef İsmet Ünsal yönetiminde Pazartesi günleri 12:00-13:00 saatleri arasında gerçekleştiriyor.

Halk oyunları ekipleri yıl içinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerde özel gösteriler sergileyecek. Türk Halk Müziği korosu ise, geleneksel hale gelen konserler ile yine dinleyicilere Türk Halk Müziği'nin eşsiz eserlerini sunacak.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors