Haberler

KOÜ'de Kızılay Haftası Kutlandı

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkez'inde dün (12.11.2018), "Kızılay Haftası Buluşmaları" adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşmacı olarak Türk Kızılay Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Pay ve Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç yer aldı. Serkan Aydın, Buğrahan Denizoğlu ve Ali Baran gibi sanatçılar ise müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Yoğun ilgi gören etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren İbrahim Pay, "Kızılay'ımız bu sene 150. yılını kutlamaktadır. Bu 150 yıllık tarih bize mağdurların, mazlumların umudu ve dayanışmanın, yardımlaşmanın temsili olma mirasını bıraktı. Bu ağır bir yükümlülüktür. Dünya coğrafyasında tüm mazlum muhtaçlar başlarını kaldırıp bize kim yardım edecek dediklerinde yine akıllarına ilk olarak Kızılay ismi ve beyaz zemin üzerindeki kırmızı hilalimiz gelir. Kızılay dünyanın dört bir yanında bağlarını örmüş durumdadır. "dedi.

Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç ise, "Bu etkinliğin ilkini Bursa'da ikincisi Bolu'da son olarak da üçüncüsünü Kocaeli'de yapıyoruz. Kızılay'ı destekleyip, takip etmenizi ve böylece daha sonraki organizasyonlarda da yer almanızı isteriz." ifadelerini kullandı.

Etkinlik, sanatçılara çiçek ve plaket takdimi ile sona erdi.

Haber: Gizem Topsakal (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors