Haberler

"Glutensiz Kampüs ve Çölyak Nedir?"

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans salonunda dün (11.12.2017), KOÜ Toplumsal Sorumluluk Projeleri Grubu ve Liderlik Kulübü ortaklığında "ÇÖLYAK" semineri düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seda Karayünlü Bozdaş'ın koordinatörlüğünde düzenlenen seminere Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün yanı sıra İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Göktuğ Şirin, Çocuk Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşen Uncuoğlu, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Polat ve Çölyak Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Toplumsal Sorumluluk Projeleri Grubu ve Liderlik Klübü ortaklığında yürütülen "Glutensiz Kampüs ve Çölyak Nedir?" projesi kapsamında gerçekleşen seminerde çölyak hastalığı hakkında bilinçlendirme sunumları yapıldı. Çölyak tanısı sonrası yaşanan zorluklar, kronik hastalığa ve diyete uyum zorlukları, kendine yardım gibi başlıkların incelendiği seminer Prof. Dr. Halis Aygün'ün konuşmacılara teşekkür belgesi vermesiyle sona erdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors