Haberler

Yeni Nesil Gazetecilik Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Basında nitelikli eleman gücü yetiştirmek amacıyla Kocaeli Üniversitesi, İŞKUR ve Basın İlan Kurumu işbirliğinde düzenlenen 'Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı Sertifika Töreni’ dün (06.12.2018) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yerel ve ulusal medyaya nitelikli personel kazandırmayı hedefleyen istihdam amaçlı Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı Sertifika Töreni’ne Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karacan, Basın İlan Kurumu Kocaeli Şube Müdürü Hayri Beşer, İŞKUR Eğitim Şube Müdürü İlhami Çelik, SGK İl Müdür Yardımcısı Nasır Durmaz ile kursiyerler ve aileleri katılım gösterdi.

2 hafta süren programda gazeteci adaylarına basın alanında kariyer yapmış akademisyenler ile yerel ve ulusal medyadan tanınmış tecrübeli gazeteciler tarafından televizyon haberciliği, dijital habercilik, medya haberciliği, spor muhabirliği gibi alanlarda eğitim verildi. Analitik düşünme, sorun çözme, etkili iletişim kurabilme, haber yazım teknikleri, fotoğraf çekimi bilgi ve becerilerine sahip olması hedeflenen programda 23 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, yerel ve ulusal basında çalışmaya fırsat bulacak.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors