Haberler

Incites Eğitim Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından dün (07.02.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Incites Eğitim Toplantısı" düzenlendi.

Toplantıda, akademik performans analiz sistemi olan Incites'in verimli kullanılabilmesi için Clarivate Analytics Eğitim Sorumlusu Jamal El Ouahi tarafından Kocaeli Üniversitesi akademisyenlerine eğitim verildi.

Incites üzerinden kişi, kurum, ülke, araştırma alanı, yayın aracı ve fon otoriteleri olmak üzere altı kapsamda araştırma yapılabildiğini belirten Jamal El Ouahi, kurumların ve kişilerin atıf sayılarının bilim alanlarına göre dağılımı, hangi fon otoritesinin hangi fon desteği verdiği ve çok daha fazlasının Incites platformu üzerinden incelenebildiğini ifade etti.

Incites sayesinde üniversitemizin Türkiye'deki ve dünyadaki konumunun belirleneceği ifade eden Jamal El Ouhai, bu sistemin; araştırmacıların çalıştıkları sahanın tanımlanması, yeni işbirliklerinin oluşturulması ve önde gelen kişi ile kurumların belirlenmesi gibi işlemlerin yapılabilirliğini kolaylaştırdığını kaydetti. Toplantı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.


Haber: Yağmur Kara (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors