Haberler

Biz Başardık Sıra Sizde

Lösemi hastası olan çocuklara yardım etmek amacıyla 1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20'nci yılını özel bir projeyle kutladı.

Proje kapsamında, yönetmen koltuğuna Ertem Eğilmez'in oturduğu, Tarık Akan ile Halit Akçatepe'nin başrollerini paylaştığı "Canım Kardeşim" adlı filmin LÖSEV'e özel versiyonu hazırlandı. LÖSEV, hastalığa bakışı değiştirebilmek için, başrollerini Tarık Akan ve Halit Akçatepe'nin paylaştığı 'Canım Kardeşim' isimli sinema filminin sonunda değişiklik yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Lösev Kulübü tarafından 11 Aralık’ta Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Servettin Bilir Konferans Salonu’nda Canım Kardeşim filminin Lösev versiyonu izletildi. Öğrencilere, farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleşen etkinliğe ilgi yoğundu. Lösev’in hazırladığı Canım Kardeşim filminde, Tarık Akan'ı oğlu Barış Üregül canlandırırken filmin sonunda ise lösemiden kurtulan Kahraman, bu kez ağabeyinin kollarında uyanıyor ve birlikte televizyon izliyor.

Lösemili çocuklara umut aşılamak adına yeniden canlandırılan efsane filmin sonunda olduğu gibi, LÖSEV sayesinde çocuklar yüzde 90 oranla lösemiyi yenebiliyor.

Haber: Kaan Türker- Melek Arslan (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors