Haberler

Kütüphane Kaynakları Kullanımı Eğitimi Gerçekleşti

Kütüphane kaynakları kullanımı eğitimi 11.10.2017 Çarşamba günü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Eğitimin sunumunu Danışma Kütüphanecisi Yasemin Şahin ve Elektronik Kaynaklar Sorumlusu Volkan Özvatan gerçekleştirdi.

Akademik ve idari personel ile öğrencilerin ilgi gösterdiği eğitimde, kütüphane ve kaynaklarının aktif bir şekilde nasıl kullanılacağına dair bilgilendirme yapıldı. Kütüphanenin genel olarak tanıtımını yapan Danışma Kütüphanecisi Yasemin Şahin, kullanıcıların üye oturumlarını açarak yapabilecekleri ayırtma işlemi, ödünç süresi uzatma, eser istek işlemleri ve katalog taramanın nasıl yapılacağını örneklerle anlattı.

Elektronik Kaynaklar Sorumlusu Volkan Özvatan ise, online serbest bölümünde yer alan, deneme erişimine açılan ya da abone olunan veri tabanlarına nasıl erişilebileceğini aktardı. Elektronik kaynakların araması yapılabilecek KouLİB arama motorundan bahseden Özvatan, uzaktan erişim ayarları sağlanarak yerleşke dışından da elektronik kaynakların nasıl kullanılabileceğine değindi. Özvatan son olarak Itenticate-Turnitin Öğrenci Ödevi İntihal Programının kullanıcı arayüzü hakkında bilgi verdi.


Haber: Vildan Selçuk (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors