Haberler

KOÜ’lü Öğrenciden Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Tezleri Yarışması”nda Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencilerinden Nurhak Altın’ın projesi Türkiye ikincisi oldu.

Lisans bitirme tezlerinin özel sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmesi ve lisans öğrencilerinin öğrenimleri sırasında, özel sektör ortamında bulunarak uygulama tecrübesi edinmelerinin sağlanması yoluyla lisans düzeyinde üniversite özel sektör işbirliğinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması”na katılan, Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğrencilerinden Nurhak Altın, “Lastik Üretim Hattı Otoregülasyonu için Endüstriyel IOT Temelli Bir Sistem” isimli proje ile büyük bir başarıya imza attı.

“Yenilikçilik ve Teknoloji İçeriği”, “Geliştirme Sürecinin Uygunluğu”, “Etkinliği ve Yeterliliği”, “Proje Sonuçların Uygulanabilirliği/Kullanılabilirliği”, “Proje Çıktılarının Katma Değer ve Yaygın Etki Sağlama Yeteneği” gibi kriterlerin değerlendirildiği yarışmada, yüzlerce proje arasından ilk olarak bölge birincisi olma başarısı gösteren proje, tüm bölge birincilerinin yer aldığı final yarışmasında da Türkiye ikincisi oldu.

Prometeon Turkey Endüstriyel ve Ticari Lastikler A. Ş. Kocaeli Kartepe fabrikasında yürütülen projenin akademik danışmanlığını Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, sanayi danışmanlığını ise Hasan Serkan Aytekin ve Mehmet Nail Güntut yaptı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors