Haberler

KOÜ Öğrencileri "SOLUK" Kısa Filmi ile Finalist

Geçtiğimiz günlerde başvurusu sonuçlanan "Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması"nda ödüller sahiplerini buluyor. Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri ile Radyo Televizyon ve Sinema Yüksek Lisans öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı "SOLUK" adlı kısa film, 130 filmin katıldığı yarışmada finalistler arasında yer aldı.

Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden Yağmur Kartal, Mehmet Ali Aydın ve Ezgi Karakış'ın birlikte katılım sağladıkları filmin hazırlık aşaması 1 ay kadar sürdü. Filmde hava ve çevre kirliliği konusu post-apokaliptik bir dünya üzerinden anlatıldı.

Jüri heyetinde; Ediz Hun, Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Hasan Kaçan'ın yer aldığı yarışmaya toplam 130 film katıldı. İstanbul'da bir araya gelen jüri heyeti ön elemeyi geçen kısa filmleri değerlendirdi ve dereceye giren filmler belirlendi.

Toplamda 150 Bin TL ödülün dağıtılacağı yarışmada dereceye giren filmlere ödülleri, 26 Mayıs'ta, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törenle teslim edilecek. Ödül törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra sinema ve sanat dünyasının önemli isimler katılacak.

Soluk Kısa Filmi
Yönetmen: Yağmur Kartal
Yardımcı Yönetmen: Ezgi Karakuş
Senaryo: Yağmur Kartal, Fatih Yürür
Oyuncular: İhsan Ustaoğlu, Elmir Qasımov, Nesli Melis Moralı
Görüntü Yönetmeni: Fatih Yürür
Işık: Mehmet Ali Aydın
Sanat Yönetmeni: Vildan Baydar
Ses: Barış Çankaya
Kurgu/ VFX: Yağmur Kartal


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors