Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Kurul Toplantısına Katıldı

Anıtpark Yerleşkesi'nde düzenlenen, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Kurul Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla bugün (23.11.2017) gerçekleştirildi.

Toplantıda, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı ve akademik personel hazır bulundu. Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı fakültenin kuruluşu ve şu anki durumu ile ilgili sunum yaparken Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü de akademisyenlere seslendi.

Yaratıcılık üzerine konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, yaratıcılığın ortaya çıkması için çevresel etkilerin önemli olduğunu kaydederek, "İnsan yapısı incelendiği zaman Allah'ın herkesi eşit biyolojik yapıyla yarattığı anlaşılır. Fakat yaratıcılık daha sonra ortaya çıkar. Öğrencilerdeki yaratıcılığı ortaya çıkaracak çevresel etki ile olur ve bunu ortaya çıkarak olanlar siz hocalarımızsınız" dedi.

Fakülte ve üniversite olarak gelişmek ve güçlenmek için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, akademik kadroyu güçlendireceklerini belirterek akademisyenlerin sorularına da içtenlikle yanıt verdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors