Haberler

KOÜ ile Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı

Kocaeli Üniversitesi ile Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. arasında bilimsel ve teknoloji odaklı konularda işbirlikleri yapmak üzere İyi Niyet Anlaşması imzalanmıştır.

Casper Ar-Ge Merkezi ile belirlenen konu başlıklarında Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden danışmanlık hizmeti alırken üniversitemizde lisansüstü eğitim alan öğrenciler tez konularında firmadan destek alma şansına sahip olabilecekler. Üniversitemizde eğitim almakta olan lisans öğrencilerine de stajlarını ve bitirme projelerini firmayla iş birliği içerisinde tamamlama şansı sunan anlaşma taraflar arasında karşılıklı seminer, konferans ve tanıtım etkinlikleri hazırlama imkanı sunuyor.

İmzalanan anlaşma çerçevesinde üniversitemiz ve Casper Ar-Ge Merkezi arasında yapılacak projeler (TUBİTAK ve AB Projeleri) Ulusal ve Uluslararası Proje Destek Programları ve Fonlarından faydalanabilecekler. Bu anlaşma ayrıca, tarafların birlikte yürüteceği bilimsel ve teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmalarını, tarafların birlikte gerçekleştirecekleri ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmalarını, tüm AR-GE Projeleri ve Danışmanlık Hizmetlerini de desteklemeyi hedefliyor. İME (İşyerinde Mühendislik ve Mesleki Eğitim) kapsamında öğrenciler bir dönemlerini Casper Bilgisayar’da geçirerek hayatına hazırlanırken önemli tecrübeler kazanmış olacaklar.

Törene Kocaeli Üniversitesinden öğretim üyeleri, Teknoloji Transfer Ofisi, Casper Bilgisayar Yetkililerinin katılımış, anlaşmayı Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Casper Bilgisayar’dan Üretim Direktörü Ersin Özel imzalamıştır.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors