Haberler

Üniversitemizde Kimyasal Ölçümlerde Kalite Eğitimi Verildi

Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)'nin ortaklaşa düzenlediği "Kimyasal Ölçümlerde Kalite " başlıklı eğitim programı Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi Körfez Salonu'nda gerçekleştirildi.

Eğitime Kimya, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği ile Polimer Bilimi ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı'ndan öğretim üyeleri, doktora ve yüksek lisans öğrencileri katılım gösterdi.

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Kadri Süleyman Yiğit'in açılış konuşması ile başlayan eğitim beş oturumda yapıldı. Enstitü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Pekey'in moderatörlüğünde yapılan oturumlarda TÜBİTAK UME'den Doç. Dr. Oktay Cankur "Kimyasal Ölçümlerde Kalitenin Sağlanması", Dr. Kevser Topal "Ölçümlerde İzlenebilirlik ve RM kullanımı", Uzman Araştırmacı Murat Tunç "Metot Geçerli Kılma ve Doğrulama", Dr. Burcu Binici "Ölçüm Belirsizliği ve Kimyasal Ölçümlerde Ölçüm Belirsizliği Hesaplamaları" ve Dr. Fatma Akçadağ "Kalite Kontrol (İç - Dış)" konusu üzerine bilgiler verdi.

Oturumlar sonrası katımcıların soruları, görüş ve önerileri alınarak eğitim programı tamamlandı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors