Haberler

Kocaeli Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler ve akademisyenler katıldı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK üyeleri, üniversitelerin rektörleri ve senato üyeleri ile öğretim üyesi ve öğrencilerin de katılım gösterdiği törende Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni akademik yılın Türkiye ve millet için hayırlı olması ve bu dönemde öğretim üyeleri ve öğrenciler için başarılı, verimli, huzurlu bir öğretim dönemi temennisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel ve bölgesel ölçekte eşine yüzyılda bir rastlanabilecek bir dönüşüm sürecinden geçildiğine dikkati çekerek, çevresinde yaşanan tüm insani krizlere, çatışmalara, istikrarsızlıklara rağmen Türkiye'nin kendi hedefleri doğrultusunda yola devam edeceğini söyledi.

Bugüne kadar Türkiye'ye yöneltilen her saldırının, devlet ve millet olarak sergilediğimiz güçlü duruş sayesinde, amacına ulaşamadan etkisiz hâle geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal kaos çıkarma planlarından bölücü eylemlere, ekonomik kriz senaryolarından siyasi istikrarsızlık gayretlerine kadar sayısız saldırıyı milletimizle birlikte göğüslediğimizi ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Sizin duruşunuz, sizin durumunuz bizler için çok önemli. Çünkü sizin eserleriniz var ya, şu gençlerimizi sizler yetiştiriyorsunuz, sizler yetiştireceksiniz ve yarınların Türkiye'sinin, gerçek sahibi bu gençlerimiz olacak. Hocalarımız bizim varlık sebeplerimiz, biz onların eseriyiz. Onlar bizim inşamızda bu kadar önemli yere sahip olduklarına göre, artık yeni süreçte bu işe çok daha önem vereceğiz. Fiziki imkânlar güzel. Biz 75 kişilik sınıflarda okuduk. Şimdi artık 30 kişilik sınıflar, hatta daha az sayıda öğrencinin olduğu sınıflarda öğrencilerimiz okuyor."

Gündeme ilişkin konulara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda, "Üniversitelerimizin, hem yetiştirecekleri öğrencilerle, hem yapacakları bilimsel çalışmalarla, kendilerinden beklenilen öncülüğü ortaya koyacağına inanıyorum. Hocalara ve öğrencilere başarılı, verimli ve huzurlu bir akademik yıl diliyorum" dedi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors