Haberler

KOÜ’de Sürdürülebilir Çevre Konferansı

Dünya genelinde nüfusun artması ve bu nüfusun ihtiyaçları, çevre kirliliğini hızlandırmaktadır. Günlük yaşamı, kolaylaştırıcı bazı gelişmeler doğal kaynakları bozmakta; su, hava ve toprağın kirlenmesine yol açmaktadır. Çevre kirliliğine farkındalık oluşturmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde farkındalık konferansı düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde bugün (02.11.2018) Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından “Sürdürülebilir Çevre” adlı bir konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Veli, EXITCOM Genel Müdürü Murat Ilgar, Artemis Arıtım Firması Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Elif Çalımlı, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı Temsilcisi Alphan Eröztürk, Elektornik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Başkanı Burak Köktürk, İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. Temsilcisi Ahmet Emin Yıldırım, ve TEMA Temsilcisi Nermin Tol’un yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Elektronik ekipmanların geri dönüşümü konusunda yapılması gerekenleri konuşmacılar, öğrencilere geri dönüşüm sektörü üzerine tavsiyelerde bulundular.

Konferansta konuşma yapan Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Veli, sürdürülebilir çevre için atık yönetiminin öneminden bahsetti. Veli, “Yaşam döngüsü analizi, karbon ayak izi, su ayak izi gibi raporlamaları gerçekleştirebilmeli ve enerji verimliliği açısından entegre atık yönetimi planlamalarıyla sürdürülebilir çevresel performans oluşturabilmelidir.” dedi.

Etkinlik, TEMA’nın ağaç dikme etkinliği ile sona erdi.

Haber: Aslı Adıgüzel (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors