Haberler

Genç Açı’dan Öğretmenler Günü kutlaması

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Uygulama Ajansı (KOÜHA), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Gazetecilik Bölümü akademik kadrosunu ajansta bir araya getirdi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selma Koç Akgül’ün önderliğinde gerçekleşen toplantıda, Prof. Dr. Nigar Pösteki, “Hocalarımızla sürekli iletişim halindeyiz ve bu süreçte fakülte öğrencilerimizin sonuna kadar yanlarındayız.” ifadelerini kullandı.

Genç Açı’da yeni dönem
Atölyeler arası ortak çalışmalar yapılabileceğini aktaran Pösteki, KOÜHA, Radyo Ki ve HİT Atölye’nin bir araya gelmesiyle hem yazılı hem görsel hem de sözlü içeriklerin birleştirilmesinin güzel olacağını vurguladı. Pösteki, “Genç Açı diğer dönemlere oranla bu dönem, sosyal medya aktiflikleri açısından da haber üretimi açısından da çok güzel gelişmeler gösterdi. Arkadaşlarımıza gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.” diyerek konuşmasını

Pandemi sonrası öğrencilerdeki yoğun istek
Haberlerin görünürlüğünü arttırmak adına yapılabilecek olan çalışmalar hakkında konuşan Doç. Dr. Selma Koç Akgül, Genç Açı olarak yeni nesil haberciliğe ağırlık verdiklerini dile getirdi. Akgül, “Öğrencilerimizin, KOÜHA’nın yeni internet sitesini aktif kullanımları ve sosyal medya yönetimleri bu dönemki görünürlüklerini olumlu anlamda arttırıyor. ” dedi. Akgül, gönüllü öğrencilerin geçmiş dönemlere oranla daha istekli ve öğrenmeye açık olmalarının ardındaki nedenin pandemi sürecinde okuldan uzak kalmaları olduğunu söyledi.

Gazetecilik Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Aysel Çetinkaya, Doç. Dr. Betül Pazarbaşı, Doç. Dr. Gürsoy Değirmencioğlu, KOÜHA Koordinatörlerinden Araş. Gör. Şefika Yurdakul, Araş. Gör. Turancan Şirvanlı, Araş. Gör. Nazlıcan Türkelli ve bursiyer asistan Özgür Can Yolcu, bursiyer asistan Neziha Kartal katıldı. Toplantının ardından KOÜHA ekibi, akademik kadroya çiçek takdim ederek, öğretmenler gününü kutladı.

Muhabir: Oğuzhan Hafızoğlu, Hülya Altıntaş (KOÜHA)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors