Haberler

Rektörümüz, İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı Projesinin Tanıtımına Katıldı

Kocaeli eski Valilik Binası alanında gerçekleştirilen İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtımı, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün katılımlarıyla dün (12.06.2018) gerçekleştirildi.

Tanıtım programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, "Büyükşehir Belediyemiz kentte ferah bir alan oluşturmak ve aynı zamanda bölgenin otopark sorununu çözmek amacıyla bu projeyi gerçekleştiriyor. Şehrin nefes almasını sağlayacak olan proje, üstü meydan altı otopark olarak uygulanacak. Katlı otoparkın hemen önünde yer alan tramvay durağı araçlarını park eden vatandaşların kentin diğer noktalarına ulaşımlarını kolaylaştıracak." şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise "Bu otopark ve kent meydanı kentin damarlarını açacak. Bu tür meydanlarımızı köylere de yapacağız. Uzun bir süre bu otopark ücretsiz olacak. Esnafımız şehrin girişinde aracını buraya park edecek ve güvenli bir şekilde işine gidebilecek. Tüm Kocaeli'ye hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İzmit Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtımı, protokol üyelerinin toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.


Haber: Fatih Osma (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors