Haberler

Üniversitemizde Çifte Açılış

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın yeni hizmet alanları için bugün (20.10.2016) açılış töreni düzenlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Senatörler, akademisyenler, idari personel ve öğrencilerin katıldığı törende, Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı yeni hizmet alanlarına kavuştu.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Sosyal tesislerde yapılan yeni hizmet alanları ile öğrencilerin alacağı hizmetin arttırılması hedefleniyor. Uluslararası İlişkiler Birimi’nde yapılan açılış töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi’nin 1500 civarında uluslararası öğrenciye sahip olduğunu ancak bu sayının yetersiz olduğunu vurguladı. Uluslararası İlişkiler Birimi’nin yeni hizmet alanı ile birlikte çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini ve bu ölçüde önemli mesafeler kaydettiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Kocaeli Üniversitesi olarak hedef belirlediğimiz uluslararası öğrenci sayımız 5000. Bu sayıyı, Uluslararası İlişkiler Birimimizin gösterdiği özverili çalışma neticesinde kısa sürede yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi. Açılış töreni ardından Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü yeni hizmet alanını gezerek, Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Doğan Yüksel’den bilgi aldı.

Uluslararası İlişkiler Birimi’nin açılışı ardından yeni hizmet alanına sahip olan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın açılışı yapıldı. Açılışı yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın öğrencilerle bire bir ilişkisi olması sebebiyle önemli bir görevi bulunduğunu aktardı. Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, yeni hizmet alanı ile birlikte üniversitemizde dağınık bulunan fakülte ve yüksekokulların öğrenci işleri birimlerini bir araya getirerek tek bir merkezden görevini yürütmeye başladığını vurguladı. Açılış ardından Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nı gezen ve Daire Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım’dan bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, yenilenen ve modernleşen arşivin önemine de değindi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors